Naša škola može se pohvaliti nizom višestruko nagrađivanih učenika koji su svoje medalje osvajali na državnim i međunarodnim natjecanjima, a najbolji među njima osvojili su i više Oskara znanja. Na stranici: oskari znanja možete vidjeti popis učenika koji su nagrađeni Oskarima u posljednje tri  školske godine.

Neki su učenici vrlo uspješno zastupali našu zemlju na međunarodnim olimpijadama i natjecanjima iz matematike, fizike, informatike, kemije, prirodoslovlja, geografije i robotike.

Njihova su imena značajna za povijest ove škole, pa ćemo ih ovdje i nabrojiti .

Iz splitskog MIOC-a na bostonski MIT: Luka Bulić Bračulj

Međunarodne olimpijade

Međunarodna olimpijada iz fizike 2018 u Portugalu srebrnu medalju osvojio je Domagoj Perković (drugi s lijeva),

Na natjecanju je također sudjelovala naša učenica Petra Brčić (druga s desno).

Hrvatski tim – Indonezija 2017. (prvi s  lijeva Josip Jerolim Banović (pohvala), Domagoj Perković (srebrna medalja))

Matej Pavlović (brončana medalja iz fizike 2014. i 2015.)

Međunarodne olimpijade iz matematike (IMO):

  • 1993. Turska …………………………….Miroslav Jurišić ( brončana medalja )
  • 1994. Hong Kong ……………………..Natalia Kuljiš ( pohvala )
  • 1996. Indija ………………………………Tonči Crmarić ( brončana medalja )
  • 1997. Argentina ………………………..Vedran Zorić ( srebrna medalja )
  • 1998. Tajvan ……………………………..Vedran Zorić ( srebrna medalja )
  • 1999. Rumunjska ………………………Andrijana Radovčić ( brončana medalja )
  • 2000. Južna Koreja …………………..Tonči Kokan ( brončana medalja )
  • 2001. SAD …………………………………Tonči Antunović ( srebrna medalja )
  • 2006. Slovenija …………………………Josip Saratlija
  • 2019. Ujedinjeno Kraljevstvo          Luka Bulić Bračulj (posebna pohvala)
  • 2019. 11. Romanian Master of Mathematics and Science (RMMS)     Luka Bulić Bračulj  (posebna pohvala)
  • 2020.   Međunarodna matematička olimpijada održala se na daljinu zbog pandemije          Luka Bulić Bračulj (brončana medalja)

Međunarodne olimpijade iz fizike (IPHO):

  • 1998. Island ……………………………….. Ivan Radovčić
  • 2001. Turska ………………………………. Branimir Radovčić
  • 2006. Singapur………………………………Boran Car
  • 2008. Vijetnam……………………………..Jakša Markotić
  • 2010. Zagreb………………………………..Marko Jerčić
  • 2011. Teheran ………………………………Nives Bonačić
  • 2014. Kazahstan……………………………Matej Pavlović (brončana medalja)
  • 2015. Indija…………………………………..Matej Pavlović (brončana medalja)
  • 2015. Indija…………………………………..Ivan Jerčić (pohvala)
  • 2016. Švicarska…………………………….Ivan Jerčić (brončana medalja), Karlo Delić (pohvala)
  • 2017. Indonezija…………………………….Domagoj Perković (srebrna medalja), Josip Jerolim Banović (pohvala)
  • 2018. Portugal……………………………….Domagoj Perković(srebrena medalja),Petra Brčić (pohvala)

Međunarodne olimpijade iz informatike (IOI):

  • 1994. Švedska ………………………………Davor Lovrić ( diploma )
  • 1995. Nizozemska …………………………Davor Lovrić ( srebrna medalja )
  • 1998. Portugal ………………………………Krešimir Ćosić (brončana medalja )
  • 2003. SAD ……………………………………Davor Bonači (srebrna medalja )
  • 2006. Mexico…………………………………Igor Bonači (srebrena medalja)
  • 2009. Bugarska……………………………..Jakša Markotić (brončana medalja na srednjoeuropskoj olimpijadi)
  • 2009. Rumunjska…………………………..Jakša Markotić (srebrena medalja)

Međunarodne olimpijade iz kemije (ICHO):

  • 2007. Ruska Federacija …………………..Ivana Brekalo (član olimpijskog tima)
  • 2008. Mađarska ……………………………Toni Portolan (brončana medalja)
  • 2011. Turska ………………………………..Tomislav Begušić (član olimpijskog tima)
  • 2012. SAD ……………………………………Tomislav Begušić (srebrna medalja)
  • 2019. Francuska          Barbara Sumić (brončana medalja) i Mislav Barić (brončana medalja)

Međunarodna Mendeljejeva kemijska olimpijada (IMChO) :

  • 2019. Ruska Federacija ………………………………..Barbara Sumić (srebrna medalja) i Mislav Barić  (brončana medalja)

Međunarodne olimpijade iz astronomije (IOAA):

  • 2007. Ukrajina ……………………………Ana Bacelj (brončana medalja)
  • 2014.Rumunjska…………………………Stella Vješnica i Toni Kodžoman
  • 2015.Indonezija…………………………..Stella Vješnica
  • 2016.Indija………………………………….Rino Čala

Međunarodne olimpijade iz geografije (iGeo)

  • 2017. Srbija ……………………………Leo Radalj (diploma)
  • 2018. Kanada……………………………Leo Radalj (pohvala)
  • 2019. Hong Kong              Anteo Vukasović

Međunarodna biološka olimpijada:

  • 2018. Iran……………………………..Luka Bulić Bračulj  (srebrena medalja)

Srednjoeuropska matematička olimpijada:

  • 2018. Poljska…………………………..Luka Bulić Bračulj (brončana medalja)

International Junior Science Olympiad (IJSO):

  • 2016. Indonezija…………………………………Darijan Gudelj (srebrna medalja), Luka Bulić Bračulj (brončana medalja), Barbara Sumić (brončana medalja)
  • 2019. Botswana……………………………….. Bartul Bućan (brončana medalja)

Europska prirodoslovna olimpijada (EUSO):

  • 2017. Danska…………………………………… Luka Bulić Bračulj (zlatna medalja), Domagoj Perković (srebrna medalja) i Mislav Barić (srebrna medalja).
  • 2018. Slovenija………………………………….Barbara Sumić , Darijan Gudelj  i Mislav Barić (ekipna srebrena medalja)
  • 2019. Portugal                                             Bartul Bućan (srebrna medalja)

Europska fizička olimpijada (EuPhO):

  • 2018. Rusija…………………………………… Domagoj Perković (zlatna medalja)

Mediteransko natjecanje mladih matematičara :

  • 2018. Italija                          Barbara Sumić (brončana medalja)
  • 2019. Italija …………………………….. Nora Ivić (brončana medalja)

Europska matematička olimpijada za djevojke :

  • 2020. Nizozemska (online)        Petra Kovačić (pohvala) i Nika Utrobičić

RoboFinist Sankt Petersburg 2018. – međunarodno natjecanje u robotici :

  • 2018. …………………………………… Darijan Gudelj (1. mjesto)

RoboCup Austrija Open 2019. – međunarodno natjecanje u robotici :

  • 2019. …………………………………… Darijan Gudelj (1. mjesto)

RoboFinist Sankt Petersburg 2018. – međunarodno natjecanje u robotici :

  • 2019. …………………………………… Antonio Nikolić (1. mjesto)

8. Međunarodni turnir mladih prirodoslovaca :

  • 2020. …………………………………… Đurđica Kovačić (zlato/ekipno)

Nagrade Soljačić:

  • Iva Madunić, 4.C – dobitnica  Nagrade Soljačić za izniman uspjeh na državnoj maturi iz područja fizike i matematike za 2018. godinu.
  • Iva Barać, 4.B – dobitnica  Nagrade Soljačić za izniman uspjeh na državnoj maturi iz područja fizike i matematike za 2019. godinu.

     

Naša škola može se pohvaliti nizom višestruko nagrađivanih učenika koji su svoje medalje osvajali na državnim i međunarodnim natjecanjima, a najbolji među njima osvojili su i više Oskara znanja. Na stranici: oskari znanja možete vidjeti popis učenika koji su nagrađeni Oskarima u posljednje tri  školske godine.