Naša škola može se pohvaliti nizom višestruko nagrađivanih učenika koji su svoje medalje osvajali na državnim i međunarodnim natjecanjima, a najbolji među njima osvojili su i više Oskara znanja. Na stranici: oskari znanja možete vidjeti popis učenika koji su nagrađeni Oskarima u posljednje tri  školske godine.

Neki su učenici vrlo uspješno zastupali našu zemlju na međunarodnim olimpijadama i natjecanjima iz matematike, fizike, informatike, kemije, prirodoslovlja, geografije i robotike.

Njihova su imena značajna za povijest ove škole, pa ćemo ih ovdje i nabrojiti .

Iz splitskog MIOC-a na bostonski MIT: Luka Bulić Bračulj

Međunarodne olimpijade

Matematika

Međunarodne olimpijade iz matematike (IMO):

  • 1993. Turska …………………………….. Miroslav Jurišić ( brončana medalja )
  • 1994. Hong Kong …………………………….. Natalia Kuljiš ( pohvala )
  • 1996. Indija …………………………….. Tonči Crmarić ( brončana medalja )
  • 1997. Argentina …………………………….. Vedran Zorić ( srebrna medalja )
  • 1998. Tajvan …………………………….. Vedran Zorić ( srebrna medalja )
  • 1999. Rumunjska …………………………….. Andrijana Radovčić ( brončana medalja )
  • 2000. Južna Koreja …………………………….. Tonči Kokan ( brončana medalja )
  • 2001. SAD …………………………….. Tonči Antunović ( srebrna medalja )
  • 2006. Slovenija …………………………….. Josip Saratlija
  • 2019. Ujedinjeno Kraljevstvo …………………………….. Luka Bulić Bračulj (posebna pohvala)
  • 2019. 11. Romanian Master of Mathematics and Science (RMMS)     Luka Bulić Bračulj  (posebna pohvala)
  • 2020. (online) …………………………….. Luka Bulić Bračulj (brončana medalja)

Srednjoeuropska matematička olimpijada:

  • 2018. Poljska…………………………..Luka Bulić Bračulj (brončana medalja)

Mediteransko natjecanje mladih matematičara :

  • 2018. Italija …………………………….. Barbara Sumić (brončana medalja)
  • 2019. Italija …………………………….. Nora Ivić (brončana medalja)

Europska matematička olimpijada za djevojke :

  • 2020. Nizozemska (online) …………………………….. Petra Kovačić (pohvala) i Nika Utrobičić

Cyberspace Mathematics Competition :

  • 2020. (online) …………………………….. Luka Bulić Bračulj (brončana medalja)

Romanian Master of Mathematics and Science (RMMS) :

  • 2019. Bucharest …………………………….. Luka Bulić Bračulj  (posebna pohvala)

Fotografija Matematička natjecanja.

Fotografija Matematička natjecanja. Fotografija Matematička natjecanja.

Fizika

Međunarodne olimpijade iz fizike (IPHO):

  • 1998. Island ……………………………….. Ivan Radovčić
  • 2001. Turska ………………………………. Branimir Radovčić
  • 2006. Singapur……………………………… Boran Car
  • 2008. Vijetnam ……………………………. Jakša Markotić
  • 2010. Zagreb……………………………….. Marko Jerčić
  • 2011. Teheran ……………………………… Nives Bonačić
  • 2014. Kazahstan …………………………… Matej Pavlović (brončana medalja)
  • 2015. Indija ………………………………….. Matej Pavlović (brončana medalja)
  • 2015. Indija ………………………………….. Ivan Jerčić (pohvala)
  • 2016. Švicarska ……………………………. Ivan Jerčić (brončana medalja), Karlo Delić (pohvala)
  • 2017. Indonezija ……………………………. Domagoj Perković (srebrna medalja), Josip Jerolim Banović (pohvala)
  • 2018. Portugal ……………………………… Domagoj Perković(srebrena medalja),Petra Brčić (pohvala)

Europska fizička olimpijada (EuPhO):

  • 2018. Rusija…………………………………… Domagoj Perković (zlatna medalja)
  • 2021. online…………………………………….Borna Perković (srebrena medalja)

Fotografija Natjecanja iz fizike.

Kemija

Međunarodne olimpijade iz kemije (ICHO):

  • 2007. Ruska Federacija ……………………………….. Ivana Brekalo (član olimpijskog tima)
  • 2008. Mađarska ……………………………….. Toni Portolan (brončana medalja)
  • 2011. Turska ……………………………….. Tomislav Begušić (član olimpijskog tima)
  • 2012. SAD ……………………………….. Tomislav Begušić (srebrna medalja)
  • 2019. Francuska ……………………………….. Barbara Sumić (brončana medalja) i Mislav Barić (brončana medalja)

Međunarodna Mendeljejeva kemijska olimpijada (IMChO) :

  • 2019. Sankt Peterburg ……………………………….. Barbara Sumić (srebrna medalja) i Mislav Barić  (brončana medalja)

Biologija

Međunarodna biološka olimpijada:

  • 2018. Iran ……………………………….. Luka Bulić Bračulj  (srebrena medalja)

Slikovni rezultat za luka bulić bračulj biologija

Prirodoslovlje

International Junior Science Olympiad (IJSO):

  • 2016. Indonezija ……………………………….. Darijan Gudelj (srebrna medalja), Luka Bulić Bračulj (brončana medalja), Barbara Sumić (brončana medalja)
  • 2019. Botswana ……………………………….. Bartol Bućan (brončana medalja)

Europska prirodoslovna olimpijada (EUSO):

  • 2017. Danska ……………………………….. Luka Bulić Bračulj (zlatna medalja), Domagoj Perković (srebrna medalja) i Mislav Barić (srebrna medalja).
  • 2018. Slovenija ……………………………….. Barbara Sumić , Darijan Gudelj  i Mislav Barić (ekipna srebrena medalja)
  • 2019. Portugal ……………………………….. Bartol Bućan (srebrna medalja)

Europska prirodoslovna olimpijada (EOES):

  • 2021. online…………………………………….Borna Perković (zlatna medalja)           

Međunarodne olimpijade iz informatike (IOI):

  • 1994. Švedska ………………………………Davor Lovrić ( diploma )
  • 1995. Nizozemska …………………………Davor Lovrić ( srebrna medalja )
  • 1998. Portugal ………………………………Krešimir Ćosić (brončana medalja )
  • 2003. SAD ……………………………………Davor Bonači (srebrna medalja )
  • 2006. Mexico…………………………………Igor Bonači (srebrena medalja)
  • 2009. Bugarska……………………………..Jakša Markotić (brončana medalja na srednjoeuropskoj olimpijadi)
  • 2009. Rumunjska…………………………..Jakša Markotić (srebrena medalja)

Međunarodni turnir mladih prirodoslovaca (IYNT; ekipno):

  • 2017. Nanjing …………………………………… Luka Bulić Bračulj (brončana medalja)
  • 2020. Sankt Petersburg (online) …………………………………… Đurđica Kovačić (zlatna medalja)

Slikovni rezultat za luka bulić bračulj biologija

Slikovni rezultat za bartol bućan euso

Slikovni rezultat za iynt hrvatska

Informatika i robotika

RoboFinist:

  • 2018. Sankt Peterburg …………………………………… Darijan Gudelj (1. mjesto) i Antonio Nikolić (1. mjesto)

RoboCup

  • 2019. Austrija Open …………………………………… Darijan Gudelj (1. mjesto) i Antonio Nikolić (1. mjesto)

Slikovni rezultat za robocup darijan gudelj Slikovni rezultat za robocup darijan gudelj

Geografija i astronomija

Međunarodne olimpijade iz astronomije (IOAA):

  • 2007. Ukrajina …………………………………… Ana Bacelj (brončana medalja)
  • 2014.Rumunjska …………………………………… Stella Vješnica i Toni Kodžoman
  • 2015. Indonezija …………………………………… Stella Vješnica
  • 2016. Indija …………………………………… Rino Čala

Međunarodne olimpijade iz geografije (iGeo)

  • 2017. Srbija …………………………………… Leo Radalj (diploma)
  • 2018. Kanada …………………………………… Leo Radalj (pohvala)
  • 2019. Hong Kong …………………………………… Anteo Vukasović

 

Nagrade Soljačić:

  • Iva Madunić, 4.C – dobitnica  Nagrade Soljačić za izniman uspjeh na državnoj maturi iz područja fizike i matematike za 2018. godinu.
  • Iva Barać, 4.B – dobitnica  Nagrade Soljačić za izniman uspjeh na državnoj maturi iz područja fizike i matematike za 2019. godinu.

Naša škola može se pohvaliti nizom višestruko nagrađivanih učenika koji su svoje medalje osvajali na državnim i međunarodnim natjecanjima, a najbolji među njima osvojili su i više Oskara znanja. Na stranici: oskari znanja možete vidjeti popis učenika koji su nagrađeni Oskarima u posljednje tri  školske godine.