Iako je AZOO za ovu godinu potpuno otkazala natjecanja za učenike, matematičke olimpijade koje organizira Hrvatsko matematičko društvo su se ipak održale. Pozvano je da sudjeluje 10-ak naših učenika; učenici 1.-ih razreda sudjelovali su na Hrvatskoj juniorskoj matematičkoj olimpijadi (HJMO), a ostalih razreda na Hrvatskoj matematičkoj olimpijadi (HMO). Pozvani učenici obično putuju u Zagreb gdje pišu testove na Prirodoslovno matematičkom fakultetu. Ove godine natjecanje je, u skladu s epidemiološkim preporukama, za učenike iz Splitsko-dalmatinske županije bilo organizirano u našoj školi III. gimnaziji, Split. Tri  testa za HMO i dva testa za HJMO (svaki u trajanju po 4 sunčana sata) pisala su se u petak 29. svibnja, u subotu 20. lipnja i ponedjeljak 6. srpnja. 

 

Naši učenici su na oba natjecanja postigli izvrsne rezultate, a neki su i nagrađeni:

Matej Cvitković osvojio je prvu nagradu (u konkurenciji 1. razreda srednjih škola) na 4. Hrvatskoj juniorskoj matematičkoj olimpijadi 

Luka Bulić Bračulj osvojio je treću nagradu na 11. Hrvatskoj matematičkoj olimpijadi.

 

Hrvatska matematička olimpijada je izborno natjecanje za ekipe za Međunarodnu olimpijadu i Cyberspace Mathematics Competition. Kao član ekipe za oba natjecanja plasirao se naš Luka Bulić Bračulj koji je na netom završenom CMC osvojio brončanu medalju

 

Čestitamo svim našim učenicima na sudjelovanju i izvrsnim rezultatima, a Luki želimo puno uspjeha na Međunarodnoj matematičkoj olimpijadi koja će se tek održati.

Ostale objave

Komentar