Dragi učenici, kolege, prijatelji!

Veseli me što ste nas posjetili na našim internetskim stranicama. Ovdje želimo odškrinuti vrata naše škole i pozvati vas da zavirite i osjetite dio života koji se odvija unutar ove lijepe zgrade. Želimo podijeliti s vama našu svakodnevnicu, predstaviti vam školu koja pomiče granice, promovira rad, znanje, talente, kreativnost, uspjeh…

U zadnjih nekoliko godina više od 30 učenika naše škole sudjelovalo je na međunarodnim olimpijadama iz prirodnih predmeta i ostvarilo zapažene rezultate. Naši profesori nastoje što bolje prenijeti znanje i osobnu ljubav prema svojim predmetima pa mnogi naši učenici pokazuju želju za dokazivanjem svog znanja na natjecanjima iz godine u godinu. Učenici imaju punu podršku i pomoć u pripremi od strane cijelog nastavničkog osoblja. Iako se za našu školu smatra da je koncentrirana samo na prirodne znanosti, jednako dobro razvijamo učeničku maštu i umjetničko izražavanje. Grupa učenika predvođena profesoricom Katić svake godine vrijedno radi na našem godišnjem časopisu Trema gdje svatko može objaviti rezultat svog rada. Zapažene rezultate ostvarili smo i u dramskim natjecanjima iz engleskog jezika, kao i na Lidranu. Naš uspjeh zapažen je i od strane FER-a od kojeg godinu za godinom dobivamo prestižna priznanja. Svim osnovcima koji žele znanjem i mudrošću osvajati svijet, a uz to provesti četiri nezaboravne godine u zdravom i prijateljskom okruženju, želim srdačnu dobrodošlicu!

                                                             Ravnateljica III. gimnazije Split, Mirjana MAtijević