VEČER MATEMATIKE 2019.

PROGRAM VEČERI MATEMATIKE

Datum: 12. prosinca 2019.

17:00  SVEČANO OTVARANJE
Izložba „BUS ZNANJA“
Zbor IV. gimnazije Marko Marulić

PREDAVANJA:

17:30   Željka Zorić i Gordan Radobolja, PMF Split: Matoboj

18:00   Matea Bekavac, OŠ Pujanki (mentorica: Blaženka Kunac): Financijska pismenost

18:30   Lovre Davidović, Josip Budiša i Sara Bajić, II. gimnazija Split (mentorice: Dina Spahija i Sanja Vitaljić): Kristalna geometrija

19:00   III. gimnazija Split, SŠ Ivana Meštrovica Drniš, II. gimnazija Split: Predavanje o projektu „Bus znanja“

19:30   Jurica Barišin, I. gimnazija Split i Petra Mačela, OŠ Žnjan-Pazdigrad: Isaac Newton – Razum i emocije

AKTIVNOSTI ZA UČENICE I UČENIKE 

18:00 – 20:30  Escape room
          Igra za 8. razred i SŠ, Lovre Davidović, Josip Budiša, Anđelo Muslim, Lucija Tudić i Ena Marušić (mentorice: Dina Spahija i Sanja Vitaljić)

17:30 – 20:30  Matematička igra Pikado – Čizmica Sv. Nikole
          Igra za 3. razred osnovne škole, OŠ Split 3 (mentorica: Ljubinka Jelaska)

17:30 – 20:30  Svijet promatran očima matematičara (Zlatni rez)
          Igra za 7. i 8. razred, OŠ Visoka Split (mentorica: Marica Brzica) i OŠ Žnjan-Pazdigrad Split (mentorica: Mirjana Kovačević Bašić)

17:30 – 20:30  Kosti
          Igra za 7. i 8. razred, OŠ Visoka Split (mentorica: Marica Brzica)

17:30 – 18:15 i 18:15 – 19:30 Igrama do znanja
          Igre za učenike od 1. do 3. razreda osnovne škole, OŠ Lučac (mentorica: Ines Ivanovski)

17:30 – 20:30  Radionica
          Igre za učenike 1. i 3. razreda osnovne škole, OŠ Lučac (mentorica: Danijela Dadić)

17:30 – 20:30  Kinesko množenje
          Radionica za učenike od 5. do 8. razreda osnovne škole, OŠ Visoka (mentorica: Antonija Kokan)

17:30 – 20:30  Matematika kroz igru
          Radionica za učenike od 1. do 4. razreda osnovne škole, OŠ Lučac (mentorica: Tanja Gizdić)

17:30 – 20:30  Mancala
          Igra za učenike srednje škole, III. gimnazija Split (mentorica: Ana Oreb)

18:00 – 20:30  Matoboj
          Igra za učenike 7. i 8. razreda osnovne i učenike srednje škole, PMF Split (mentor: Gordan Radobolja)

17:30 – 20:30  Radionica
          Igre za učenike od 1. do 4. razreda osnovne škole, FF Split (mentorica: Josipa Jurić)
          1. razred – Muholovka
          2. razred – Ubaci bombon
          3. razred – Pronađi poklon
          4. razred – Složi sliku

17:30 – 18:15 i 18:15 – 19:00 Crtanje s kornjačom u Geogebri
          Informatička radionica za 7. i 8. razred, III. gimnazija Split (mentorica: Julijana Novaković)

17:30 – 18:15 i 18:15 – 19:00 Microbit
          Informatička radionica za 5. i 6. razred, OŠ Sućidar Split (mentorica: Irena Bego)

Napomena: Za sve aktivnosti prijave učenika su pri dolasku na radionicu.

VESELIMO SE VAŠEM DOLASKU!